Lifestyle

4 składniki, które sprawią, że będziesz mieć piękne włosy

Gładkie i lśniące włosy są marzeniem większości kobiet. Nie da się jednak ukryć, że nie każda kobieta może się nimi pochwalić. Błędy pielęgnacyjne, a także dieta uboga witaminy sprawiają, że włosy często stają się szorstkie i matowe. Niektóre włosy,zwłaszcza te kręcone są zaś suche z natury. Przedstawicielki płci pięknej bardzo często narzekają również na brak objętości. Na szczęście istnieją składniki, których regularne stosowanie szybko przyczyni się do poprawy wyglądu włosów. Poszukuj ich w suplementach wysokiej jakości.

Zaufaj proteinom pszenicy i olejowi z moreli

Zapewnienie włosom odpowiedniego nawilżenia sprawi, że odwdzięczą nam się atrakcyjnym wyglądem. W sklepie Vitaliner© znajdziesz całe mnóstwo produktów poprawiających stan włosów, paznokci i skóry. Mowa tu zwłaszcza o suplementach. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup jakiegoś produktu, zapoznaj się z jego składem.

Jednym ze składników, których powinno poszukiwać się suplementach do włosów są proteiny pszenicy, które mają zdolność penetracji w głąb włosa. Z tego też względu są w stanie głęboko zregenerować poszczególne pasma. Proteiny zapobiegają również nadmiernej utracie wody przez włosy, dlatego są one nawilżone przez cały dzień. Proteiny pszenicy mogą okazać się również pomocne, jeżeli masz problem z nadmiernym elektryzowaniem się włosów. Składnik ten uodparnia też włosy na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych.

Składnikiem godnym uwagi jest również olej z moreli. Oleje naturalne mają tę przewagę nad sztucznymi substancjami nawilżającymi, że są bezpieczne. Nie powodują podrażnień, a ich działanie jest bardzo skuteczne. Olej morelowy jest skarbnicą takich witamin jak witamina A, B oraz E, zwana też witaminą młodości. To ona sprawia bowiem, że włosy wyglądają na grubsze i gęstsze.

Niedobór tej witaminy może zaś przyczynić się do nadmiernej utraty włosów, a także do tego, że będą one łamliwe i kruche. Co więcej, olej z moreli sprawia również, że włosy stają się błyszczące. Nie da się ukryć, że lśniące włosy są marzeniem wielu z nas!

Gliceryna oraz ceramidy – co warto o nich wiedzieć?

Kolejnymi składnikami, które są potrzebne w pielęgnacji włosów są gliceryna oraz ceramidy. Przyjrzyjmy się najpierw glicerynie. Zalicza się ją do humektantów, które są niezmiernie ważne w pielęgnacji włosów. Składnik ten wykazuje zdolność wiązania wody. Z tego też względu silnie i długotrwale nawilża włosy. Dzięki glicerynie na pasmach powstaje również swoisty film ochronny, który odpowiada za odporność włosów na zniszczenia. Można więc śmiało powiedzieć, że gliceryna ochrania włosy przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych i atmosferycznych. Produkty z gliceryną pokochają również panie, które narzekają na nadmierne puszenie się włosów. Składnik ten odpowiednio zdyscyplinuje niesforne kosmyki.
Ceramidy są zaś składnikiem, który wykazują silne właściwości odbudowujące włosy. Działają również nawilżająco. Należy zaznaczyć, że włosy pozbawione ceramidów są często szorstkie, matowe oraz kruche. Pojawia się również problem z rozdwajaniem końcówek. Jak zaś powszechnie wiadomo, rozdwajające się końcówki nie prezentują się estetycznie. Kobietom, które mają z nimi problem trudno jest również uzyskać pożądaną długość włosów. Ceramidy cechują się również właściwościami hydrofilowymi. Podobnie jak gliceryna są w stanie zatrzymać wilgoć we wnętrzu włosa. Dzięki nim stają się one sprężyste i miłe w dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *