Fashion

Czy witamina E jest dobra dla skóry i włosów?

Mało jest świadomych konsumentów, którzy wiedzą, jakie witaminy w kosmetykach gwarantują ich skuteczne działanie. Jedną z witamin, o której nie można zapomnieć, jest witamina E – to dzięki niej możemy cieszyć się elastyczna i zdrową skórą.

Mało jest świadomych konsumentów, którzy wiedzą, jakie witaminy w kosmetykach gwarantują ich skuteczne działanie. Jedną z witamin, o której nie można zapomnieć, jest witamina E – to dzięki niej możemy cieszyć się elastyczna i zdrową skórą. Witamina E, inaczej zwana tokoferolem, występuje w wierzchniej warstwie naszej skóry. To jej zawdzięczasz zdrową skórę, oczy, włosy i paznokcie. Przyjmując suplementy diety zawierające witaminę E przyczyniasz się do zwalczania wolnych rodników, które doprowadzają do szybszego starzenia się skóry.

Gdzie znaleźć można witaminę E?

Oprócz tabletek i suplementów zawierającym w swoim składzie witaminę E możemy ją znaleźć również w takich produktach jak orzechy piniowe, migdały, szpinak, avocado czy jarmużu. Wysoka zawartość witaminy E znajduję się w oliwie z oliwek oraz olejku migdałowym. Doskonałym źródłem witaminy E są pełnoziarniste produkty zbożowe, ale przede wszystkim suplementy diety. Szukaj ich w ofercie produktów Vitaliner©.

Na co pomaga witamina E?

Nadmierna ekspozycja na słońce skutkować może nadmierną produkcją melaniny, w efekcie tego powstają brązowe plamki na skórze, zazwyczaj na twarzy, dłoniach i ramionach. Krem z witaminą E zaaplikowany na jeszcze świeże przebarwienia pozwalana na ich rozjaśnienie i usunięcie.

Olejki z witaminą E nakładane na umytą, osuszoną skórę, głęboko ją nawilżają oraz nawadniają. Witamina E bardzo korzystnie wpływa na suchą i popękana skórę, działa również przeciwzapalnie. Balsamy z dodatkiem tej witaminy potrafią nawilżyć spękane w trakcie zimy i mrozów usta.

Dbając o całe ciało, nie należy zapominać o dłoniach, które codziennie mają styczność z substancjami podrażniającymi oraz detergentami, wskutek czego stają się szorstkie i suche.

Olejki i kremy z witaminą E potrafią odwrócić efekt tych czynników. Witamina E powoduje szybsze blednięcie blizn, pomaga zmniejszyć znamiona takie jak np. Kurzajki, a także pomaga walczyć z rozstępami, które pojawiają się u kobiet w trakcie ciąży. Możesz jednak łato zastąpić kremy, olejki i maści odpowiednimi suplementami z oferty Vitaliner©, które zawierają witaminę E.

Dlaczego witamina E działa pozytywnie na włosy?

Oprócz ogromnych korzyści witaminy E dla skóry, poprawia ona również stan włosów. Jej suplementacja odżywia cebulki i przywraca do pracy mieszki włosowe, dzięki temu skóra głowy jest mocniejsza, a włosy szybciej i zdrowiej rosną. Wiele kobiet i mężczyzn narzeka na spłowiałe włosy, którym brakuje blasku. Jeśli chcesz mieć lśniące włosy jak gwiazdy, które spotykasz przed ekranem telewizora, zadbaj o odpowiednią suplementację.

W jakich produktach znajdziesz witaminę E?

Olejek migdałowy, oliwa z oliwek czy olejek awokado – wszystkie z nich zawierają dobroczynną witaminę E. Olejek z awokado pomaga zmniejszyć blizny i rozstępy. Badania naukowe wskazują, że może być stosowany w łuszczycy, ponieważ nawilża i zmniejsza zmiany skórne. Oliwa z oliwek, tak popularna na sklepowych półkach i wykorzystywana jest nie tylko w kuchni, ale również podczas zabiegów kosmetycznych. To śródziemnomorski eliksir długowieczności i dobrego zdrowia, dzięki pozytywnemu wpływowi poprawia ukrwienie skóry oraz oddziałuje pozytywnie na spłycenie zmarszczek. Olejek migdałowy koryguje zmarszczki, sprawia, że włosy i skóra wyglądają zdrowo, chroni przed działaniem promieni słonecznych, wiatrem oraz zimnem.

Najlepszym źródłem witaminy E wciąż są jednak suplementy, które szybko pozwalają uzupełnić niedobory bez konieczności nakładania przetłuszczających kremów i olejków bezpośrednio na skórę i włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *