Uncategorized

Jak szybko uratować suche włosy?

Latem słońce przesusza włosy, a zimą przegrzane mieszkania i czapki również nie wpływają dobrze na ich kondycję. Włosy stają się matowe i mało elastyczne, brakuje im blasku i sprężystości.

Przyczynia się do tego także niewłaściwa dieta. Suche włosy nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale też przysparzają problemów w ich stylizacji. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie poprawić kondycję włosów.

Jak ratować suche włosy odżywiając je od wewnątrz?

Przyczyną suchych włosów są najczęściej nie tylko czynniki zewnętrzne, ale też niedobory niektórych składników odżywczych w diecie. Po pierwsze, musisz zadbać o dobrze zbilansowaną i zróżnicowaną dietę, która dostarczy ważne dla włosów witaminy, takie jak A, C, witaminy z grupy B oraz witaminę D, a także składniki mineralne takie jak cynk, krzem, miedź, żelazo, magnez i selen.

O ile brak witaminy D sprzyja wypadaniu włosów, to brak witaminy A, czy C ma wpływ na ich wygląd. Źle odżywiony organizm z niedoborem witaminy A, będzie pobierał ją z włosów i staną się one suche i łamliwe. Podobnie jest z minerałami. Warto więc włączyć do swojej diety takie produkty jak wątróbkę, jajka, masło, marchew, paprykę, które są znakomitym źródłem witaminy C, mającej udział w tworzeniu kolagenu. Niedobry łatwiej uzupełnisz też suplementami diety z oferty Vitaliner©.

Suchość włosów często jest też spowodowana niedoborem magnezu, którego dobrym źródłem jest kakao, kasza gryczana, pestki dyni i migdały. Słabe, matowe włosy z podrażniona skórą głowy mogą świadczyć o niedoborach krzemu, który znajdziemy również w migdałach, jabłkach, śliwkach, kukurydzy, ziemniakach, fasoli i szpinaku.

Jeśli włosom brakuje cynku i selenu tracą sprężystość i połysk. Wątróbka, jajka, owoce morza, cebula i czosnek to dobre źródła tych minerałów. Musisz jednak wiedzieć, że piękne włosy wymagają całego kompleksu witamin i minerałów, a może to zapewnić tylko odpowiednia suplementacja.

Jakie zabiegi na suche włosy poprawią ich wygląd?

Właściwa dieta i suplementacja to podstawa, jeśli chcesz poprawić kondycję swoich włosów. Żeby przyspieszyć efekty wizualne, warto stosować zabiegi, które odżywią włosy od zewnątrz i dodadzą im blasku. Po pierwsze – ważne są szampony, którymi myje się włosy i stosowane do nich odżywki. Powinny być one dostosowane do rodzaju włosów. Przy włosach suchych konieczne są więc takie, które będą zawierały takie witaminy jak A i E oraz składniki roślinne i ceramidy, które będą nawilżały włosy od zewnątrz.

Można też nakładać na włosy gotowe i przeznaczone do suchych włosów maski lub samodzielnie przygotować je w domu. Bardzo dobre do tego celu jest awokado, które rozgniecione i zmieszane w łyżką jogurtu czy śmietany może być znakomitą maseczką.

Włosy też można poddawać zabiegom olejowania. Idealny będzie do tego olejek arganowy, kokosowy czy oliwa z oliwek. Można też nakładać na nie po każdym myciu cieniutką warstwę preparatów nawilżających i pielęgnujących,  zawierających  skoncentrowane składniki odżywcze. To doskonale uzupełni proces suplementacji, który wspomaga włosy od środka.

To tylko niektóre sposoby na ratowanie suchych włosów i poprawę ich wyglądu. Ważne przy tym jest, aby Twoje działania były kompleksowe. Same zabiegi zewnętrzne na włosy nie przyniosą trwałych efektów, jeśli nie będą połączone z właściwą dietą i suplementacją. Jeśli nie dostarczysz organizmowi odpowiednich składników odżywczych, będzie pobierał on je z włosów i paznokci i wszelkie zabiegi zewnętrzne przyniosą tylko krótkotrwałe efekty. Musisz o tym pamiętać, jeśli chcesz skutecznie i trwale poprawić kondycję swoich włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *