Fashion

Pokrzywa w suplementacji? Co warto o niej wiedzieć?

Pokrzywa to powszechnie znana roślina, która jest omijana przez większość szerokim łukiem, gdyż jej kontakt ze skórą powoduje nieprzyjemne pieczenie. Jest wykorzystywana w celach zdrowotnych już od czasów średniowiecza. Liście pokrzywy stanowią bowiem cenne źródło soli i minerałów, dodatkowo pozwalają na usprawnienie procesów przemiany materii, a oprócz tego, jako jeden z nielicznych surowców, wpływają pobudzająco na pracę trzustki.

Zauważono również, że pokrzywa posiada właściwości antybakteryjne i antywirusowe, dlatego warto suplementować ją szczególnie w okresie jesienno-zimowym w celu zwiększenia odporności na infekcje i choroby. Można stosować ją również na włosy – przyspiesza ich porost oraz zmniejsza produkcję łoju, dzięki czemu znacznie mniej się przetłuszczają.

Suplementacja pokrzywy przy anemii

Pokrzywa polecana jest dla osób, które zmagają się z problemem anemii. Zażywanie suplementów z pokrzywą wpływa na zwiększenie produkcji hemoglobiny i czerwonych krwinek. Napar z pokrzywy wykazuje także działanie zmniejszające krwawienia, przez co jest polecany przy obfitych krwawieniach menstruacyjnych, krwawieniach odbytniczych oraz krwawieniach z nosa. Naturalnych składników szukaj w suplementach Vitaliner©!

Pokrzywa na włosy i skórę

Dzięki swoim właściwościom pokrzywa posiada zbawienny wpływ na włosy i skórę. Świadczy o tym częsta obecność tej rośliny w składach szamponów i kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji. Pokrzywa jest wykorzystywana w walce z łysieniem, gdyż hamuje wypadanie włosów, dodatkowo powoduje zmniejszenie produkcji łoju na skórze głowy, świetnie wpływa na jakość i wygląd skóry twarzy, często stosuje się ją także w walce z łupieżem.

Pokrzywę na włosy można stosować w formie płukanki, którą można kupić w drogeriach i aptekach lub przyrządzić samodzielnie. Stosowana bezpośrednio na skórę głowy wpływa na jej kondycję oraz porost włosów. Można również spożywać ją w postaci naparu. Wówczas działa od wewnątrz i oczyszcza organizm z toksyn, a także zmniejsza potliwość i produkcję łoju.

Poprawia w ten sposób kondycję zarówno włosów, jak i cery. Przy okazji powoduje również szybszy porost paznokci. Jednak wciąż najlepszym i najskuteczniejszym sposobem uwolnienia leczniczej mocy pokrzywy jest suplementacja.

Pokrzywa, a ciąża

Suplementacja z pokrzywą jest zalecane również dla kobiet w ciąży. Pokrzywa jest bogata w wapń, żelazo i witaminy, które są niezbędne w tym okresie, a spożywana po urodzeniu dziecka stymuluje proces laktacji i usuwa wodę nagromadzoną w organizmie. Uciążliwe obrzęki ciała znikają na dobre. Roślina ułatwia również powrót do wcześniejszej sylwetki, ponieważ stymuluje proces przemiany materii.

Pokrzywa – przeciwwskazania do stosowania

Pokrzywa nie powinna być stosowana w nadmiernej ilości, gdyż ma działanie moczopędne i może spowodować wypłukanie potrzebnych związków. Suplementów z pokrzywą nie powinny stosować także osoby dotknięte chorobami nerek, gdyż moczopędne działanie tej rośliny może prowadzić do ich nadmiernego obciążenia.

Osoby, które przeszły skomplikowane zabiegi chirurgiczne zażywanie suplementów z pokrzywą powinny koniecznie skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Nie powinno się ich zażywać również w przypadku zawyżonego poziomu żelaza w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *